Warto Dyskutować

Napisze ten post po Polsku ponieważ jednak ten weekend spędziłam w towarzystwie polskim i myśli mam głównie polskie 🙂

W niedziele powiedziano mi że mam kiepskie zasady i jednak nie zbyt dobrze jestem wychowana i słabe maniery u mnie są.

Byliśmy na obozie sportowym naszej drużyny biegającej w NY. Zjechaliśmy sie wszyscy do ośrodka w piątek wieczorem, w sobotę intensywne ćwiczenia, rano mały bieg, śniadanie, ćwiczenia fitness, lunch, hiking lub bieg jak kto woli, yoga i obiad plus wieczorek integracyjny 😊 A w niedziele rano po śniadaniu jedna grupka poszła do kościoła.

Ja byłam w tej grupie co poszła do kościoła. W drodze do kościoła szliśmy mniej więcej wszyscy razem. Po kościele dwie osoby zostały na kawę a reszta zabrała sie do dojścia do domu. Ja poszłam z jedną osobą przodem ponieważ rozmowa toczyła nam sie dobrze a reszta szła spacerkiem z tyłu. Jak doszła znajoma do domku to tak z pretensjami jednak że zostawiłam ją z tyłu. Powiedziałam jej że nie wiedziałam że mieliśmy jakąś umowę, zdenerwowała się i poszła do pokoju.

Nie bardzo rozumiałam jej zachowanie a że nie lubię nieporozumień i niedomówień więc poszłam do jej pokoju porozmawiać. Żeby nie wdawać się w szczegóły, rozmowa była zażyta ponieważ ja miałam swoje zdanie a ona swoje. Według jej zdania, skoro poszliśmy razem do kościoła to razem powinniśmy wrócić. A więc tym tokiem, te osoby co zostały na kawę to też zawiniły 🤷🏻‍♀️

Przeszłyśmy na tok rozmowy o tym że dobre maniery to jest np. używanie widelca i noża przy stole. Tylko że np. jednak w Azji dobra manierą byłoby nie używanie widelca i noża. My patrzymy sobie w oczy rozmawiając a są kultury które tego zabraniają. Więc zależy od kultury, i należałoby się dostosować do norm danego państwa/kultury.

Jaką kultura sa Stany Zjednoczone??? No to chyba nie bardzo można odpowiedzieć jednym zdaniem. W każdym stanie lub nawet w niektórych większych miastach rzeczywistość wygląda różnie. Suma sumarum ja powiedziałam że skoro trzeba sie dostosowywać to w NY ludzie jednak olewają pewne rzeczy i jest większy luz.

Czy to jest dobre? Raczej jest wiele wad w typowym olewaniu nowo jorskim gdzie każdy dba o własne dupsko.

Faktem jest że ani ja ani mój rozmówca nie pomyśleliśmy aby sie odwrócić i zobaczyć czy ktoś może chce nas dogonić a ona jednak próbowała dorównać nam kroku lecz my zbyt szybko szliśmy. Ale tylko ja dostałam wykład 😂😂

Ona też nie pomyślała żeby do Nas zawołać a też chciała sprawdzić czy jednak się odwrócimy. Wyszło jak wyszło ale ja nie powiedziałabym że to było moje złe wychowanie lub brak manier, po prostu brak pomyślunku.

Na koniec dnia zapomniałyśmy o całej sprawie bo jednak jeszcze raz pogadałyśmy już jak emocje opadły. Wnioskiem tego zdarzenia jest to żeby w złości za dużo nie dyskutować ale żeby jednak rozmawiać ponieważ to oczyszcza zupełnie atmosferę pomiędzy ludźmi. Gdybyśmy nie przedyskutowały tego na świeżo potem mogły być jakieś pasywne pretensje a nikomu nie jest to potrzebne.

Pozdrawiam

One thought on “Warto Dyskutować

  1. Dokładnie tak! Nie ma co się naburmuszać, tylko lepiej od razu wyjaśniać sobie nieporozumienia. Twoja znajoma wyraźnie strzeliła tak zwanego focha, było jej przykro, że została w tyle, ale nie próbowała zmienić sytuacji tylko się nadęła.. wszyscy to robimy czasami.. Dobrze, że sobie pogadałyście potem 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s